Samsung UE65KU6100 65 inch Smart 4K Ultra HD HDR Curved TV
Samsung UE65KU6100 - 65 inch Smart 4K Ultra HD HDR Curved TV with amazing features and picture quality
Samsung UE65KU6100 4K TV review
Samsung UE65KU6100
Samsung UE65KU6100 TV specifications
Dimensions
Width with stand:
1460
Height with stand:
907
Depth with stand:
369
Width without stand:
1460
Height without stand:
846
Depth without stand:
131
Specification
Screen Size:
65"
Screen resolution:
UltraHD (4K)
3D Panel:
No
3D Glasses in Box:
No
Refresh Rate:
1400PQI
WiFi:
Built In
Skype:
Web Browser:
Yes
DLNA:
Smart TV Features:
Smart
HDMi Ports:
3
Digital Tuners:
USB Ports:
2
Scart input:
PC Input:
Optical Output:
Ethernet Port:
Yes
USB HDD Recording:
Speaker Output Power:
20W
VESA Mount:
Energy Rating:
A
Remote Control:
Power Consumption (Power On):
260W